AUGUSZTUS 28. SOPRONI EGYETEM - ÁGFALVI HŐSÖK EMLÉKSÉTA

A séta a centenáriumi emlékév alkalmából az 1921-es nyugat-magyarországi felkelés hőseinek kíván emléket állítani. A résztvevők szakértők ismeretterjesztő vezetésével, meglátogatják az akkori főiskola és a nyugat-magyarországi felkelés tekintetében fontos szerepet játszó helyszíneket, Sopron városán belülSzeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!

Dátumok:

2021. 08. 28. (szombat), 9:00

2021. 09. 24. (péntek), 16:00 (Kutatók éjszakája)

A séták vezetői: Szemerey Tamás, Dr. Ifj. Sarkady Sándor, Nagy Roland

Megállók:  egykori Károly laktanya emléktáblája (József Attila u. 5.) → Egyetemi campus, Őrtüzek emlékmű → volt 48-as laktanya → Pannónia szálló → Szent István templom, hősi szoborcsoport → Szent Mihály temető, Machatsek Gyula, Szechányi Elemér és Arnold Mosch sírja.

Táv: 6 km, egyirányú séta. A hazaút egyéni szervezésben történik.

Tervezett létszám: 100 fő rendezvényenként. Hangosítás nem lesz.

Tervezett időtartam: 2 óra, a megállókon tartott ismertetőkkel együtt.

A részletes útvonal megtekinthető itt: link

A túrán való részvétel ingyenes!

Mindkét túra beletartozik a 100 év 100 km nevű programsorozatba, további részletek megtalálhatóak a www.svszsz.hu oldalán.